امروز : یکشنبه   06. مهر 1399   9. صفر 1442   27. سپتامبر 2020

با ما در اینستاگرام

با ما در اینستاگرام

دیدگاه کاربران

 • سلام عليكم تمام قرارداديهاي مظلوم خواهشمنديم طرح تصويب شده يك فوريتي ساماندهي قرارداديها در سال 91 را پيگيري نماييد. با سپاس
 • برای دولت مدعی تدبیر و امید و پیرمردان کابینه که توان مدیریت زندگی شخصی خود را ندارند متاسف هستم که می توان گفت با وضعیتی که برای بازنشستگان مهر 93 بوجود آوردند بد نام ترین دولت تا حال حاضر را برای خود ثبت نموده اند و پیشنهاد می شود که کلماتی چون عدالت ، امید ، راستگویی و صداقت را با مصوبه هیات دولت تا پایان این دولت حذف نمایند و تبعیض و بی عدالتی که شاخصه گروه تدبیر و امید است را پر رنگ تر سازند ...
 • عملکرد این دولت و وزیر آموزش و پرورش باعث شد که فرهنگیان و قاطبه مردم در شهرستان ها به ماهیت این دولت که بی توجهی به معیشت و مطالبات به حق مردم است پی ببرند و به اصول گرایان رای بدهند نمونه آن رفتار دولتمردان در ارتباط با بازنشستگان فرهنگی مهر 93 است که در تاریخ بی نظیر است بعد از قریب 19 ماه پاداش این قشر زحمت کش را پرداخت نکرده اند و در افزایش حقوق سال 94 شامل افزایش فوق العاده شغل و رتبه بندی ب...
 • با سلام ضمن تبریک سال نو خدمتتون عرض کنم که باز نشسته پیش از موعد مهر 93 هستم به علت نیاز مالی با 29 سال سابقه در پست مدیریت هنرستان خودم رو باز نشسته پیش از موعد نمودم ولی تا کنون پاداشم رو دریافت نکردم وهر روز مشکلی برمشکلاتم اضافه میشود وبا وجود گرفتن وامها با سود بالا بیچاره شدم وناتوان از پرداخت ان نمی دانم به چه کسی مراجعه کنم از این زندگی خسته شدم باز نشسته یک مهر 93 از گیلان اطاقور
 • با سلام خدمت سید بزرگوار بعد از ماهها انتظار پرداخت پاداشها شروع شده ولی بازم برای نور چشمیها در منطقه ما گفته شده باز نشستگان پیش از موعد بمونن در اخر اخه پیش از موعد اگر نیاز مالی نداشت که باز نشسته نمی شد خواهشمندم درمجلس مطرح فرمایید اگر فانی میگه تامین اعهتبار شده این چه وضع پرداخته؟گیلان لنگرود کومله اطاقور
 • تا وجود مقدس رهبر معظم انقلاب پایدار است اصلاح طلبان پشیزی نیستند که بخواهند کاری کنند . اگر نه 36000 رای نه 3000000رای بلکه تمام باطل هم پشت آنها باشند؟
 • مکتب اسلام ما مکتب علی (ع)ان شیر مرد تاریخ و پدر یتیمان کوفه هست.ای سید بزرگوارما ملت ما طابع قانون است.غم ما نه از بحر کرسی نمایندگیست از این است که فردی که همه استان یکپارچه او را صدا میزنند به دلیل دشمنی منافقان کنار گذاشته شده است با تخریب شخصیتی که ولله قسم اوج ستم است مسلمانی را به چیز دروغی نسبت بدهند در حالی که مومن ترین مومن است و مردم پشت سرش نماز میخوانند و باورش دارند.در تاریخ همیشه مد...
 • نمیدانم سید بزرگوار به کدامین گناه شورای نگهبان شما را تایید صلاحیت نکرده است ولی همین را میدانم که تنها گناه شما فریاد زدن جهت بدست آوردن حقوق مردم دشتستان بود که به کام بعضی ها خوش نیامده ولی خدای باری تعالی جای حق نشسته و شاهد هم هست که پس از انقلاب تاکنون دشتستان نماینده ای به شایستگی جنابعالی به خود ندیده است پیروز و سربلند باشید
 • کاندیدایی که یک شبه اصولگراشد. آقایان سری به ستاد کاندید به اصطلاح اصولگرا بزنید تمام افراد دست اندر کار ان یا حامیا فتنه بوده اند یا سابقه گروهکی دارند . مردم ما هوشیارند به کی رای دهند.
 • خیلی غمگینم واسه تاییددنشدنتون ولی ازخدا میخواهم برایتان آنچه صلاح هست مقدر فرماید
 • با سلام من از بوشهرم ولی اینقدر در مدح شما فرو رفته ام که هیچ کس باورش نمیشود؟ از نظر من هر کس از نظر الگو در ایمان و ارتباط و منش و بندگی خدا دنبال شخصی میگردد آن شخص جز اقای موسوی نژاد نیست ونمیدانم چگونه همچین کسی را رد صلاحیت کرده اند به کدامین گناه؟ زیرا حرف دل مردم را میزند؟
 • اللهم عجل لولیک الفرج آقا جان سلام.ما منتظر حضور شما در انتخابات هستیم و می دانم به حول قوه الهی با حضور شما لرزه بدن دیگر کاندیدای مجلس دهم حوزه دشتستان را خواهد گرفت.ما چشم انتظار حضور شما هستیم زیرا صندلی مجلس تنهاحق جنابعالی است زیرا دلسوزانه و بدون هیچ گونه ترسی تمام خواسته و حرف های مردم را به گوش مسوولان می رسانی و از خدای باری تعالی برای شما آرزوی موفقیت و سلامتی روزافزون دارم.
 • یعنی قبل از انتخابات هم پاداش ما پرداخت نمیشه؟ما چه کنیم با این همه قرض دیگر برای ما انتخابات که سهله زندگی بی معنی است وقتی شکم گرسنه باشد ...
 • باسلام وتشکراز زحمات نماینده گرامی نظربه اینکه اقدامی عملی جهت گرفتن حقوق حقه فرهنگیان بازنشسته توسط نمایندگان گرامی که به پایان عمرکاری خود نزدیک می شوند صورت نگرفته جای سپاس دارد که حداقل درد دل فرهنگیان رادرسایت خود نمایش دادند.مادرانتخابات ریاست جمهوری نیز درقبال این دولت خودرا مسئول میدانیم. خدمت به مردم درنظام مقدس جمهوری اسلامی لیاقت وسعادت می خواهد که نصیب همه کسی نمی شود.
 • ایا تا کنون دیدهاید از مدعیان امانتداری خیانت در امانت را؟ایا تا کنون دیده اید از مدعیان صداقت دروغگویی را؟ایا تا کنون دیده اید مدعیان حمایت از مظلومین مظلوم کشی را ؟ایا ....اری با باز نشستگان فرهنگی 93 چنین کردند حقشان پاداششان را بعد از دو سال پرداخت نکرده واصلا به روی خود نمی اورند که چنین چیزی بوده

پیوند ها

 کد خبر: 4426  تاریخ انتشار:پنجشنبه, 05 آذر 1394 ساعت 03:52 تعداد بازدید: چاپ  نسخه چاپی
      فرستادن به ایمیل  ارسال برای دوستان
      مشاهده در قالب PDF  نسخه PDF
نشست کارگروه ویژه تسهیل و رفع موانع صنایع دشتستان +گزارش تصویری

نماینده مردم دشتستان بهمراه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از بازدید از شرکتها و کارخانجات شهرستان در نشست کارگروه ویژه تسهیل و رفع موانع صنایع دشتستان شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی (تکلیف)، نشست کارگروه ویژه تسهیل و رفع موانع صنایع دشتستان با حضور معاون وزیر صنعت معدن وتجارت ، نماینده مردم دشتستان ، معاون فرماندار دشتستان ، مدیرکل اداره صنعت معدن و تجارت استان بوشهر و دیگر مسئولین و جمعی از صنعتگران دشتستان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد اظهار کرد: حمایت از صنایع یکی از رویکردهای مهمی است که برای رفع مشکلات جامعه باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: حمایت از صنعت در حقیقت به معنای حمایت از اشتغال است و با توجه به این موضوع می‌توانیم زمینه‌ساز کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی باشیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عسلویه را از استان بوشهر جدا کنیم این استان صنعت خاصی ندارد و این موضوع ناشی از تنگ‌نظری مسئولان مرکز به استان بوشهر است.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: استان بوشهر با دارا بودن بیش از پنج میلیون اصله نخل و تولید 150 هزار تن خرما در طول سال ظرفیت‌های خوبی در زمینه صنایع خرما و تبدیلی آن دارد و مسئولان تاکنون اقدام موثری برای توسعه صنایع فرآوری خرما در استان بوشهر انجام نداده‌اند.

وی اضافه کرد: از نظر برخی مسئولان مرکزنشین احداث صنایع تبدیلی خرما در تبریز و شیراز توجیه‌پذیر است، ولی برای فعالیت صنعتگر بوشهری که قصد ورود به این عرصه را دارد، سنگ‌اندازی می‌کنند.

http://8pic.ir/images/5co5n6g1dndzhq5514p7.jpg

تنها 10 درصد از ظرفیت اشتغال واحدهای صنعتی دشتستان فعال است

رئیس فراکسیون نمایندگان استان‌های جنوبی کشور ادامه داد: الزام دستگاه‌های دولتی استان‌ها به استفاده از محصولاتی که در سطوح استانی تولید می‌شود، یکی از راهکارهای حمایت از تولید کننده داخلی است که انتظار داریم وزیر صنعت، معدن و تجارت این ابلاغ را به دستگاه‌های استانی اعلام کند.

موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه لایحه رفع موانع تولید اشکالات اساسی دارد، اضافه کرد: به عقیده فعالان صنعتی لایحه رفع موانع تولید یکی از چالش‌های اساسی صنعتگران است.

وی افزود: این لایحه در ابتدا در مجلس شورای اسلامی به‌ دلیل موانع و مشکلاتی که پیش‌روی صنعتگران ایجاد می‌کرد تایید نشد، ولی پس از تبدیل لایحه به طرح با توجه به شرایط خاص شاهد تصویب آن بودیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت صنایع دشتستان حاد است، گفت: در حال حاضر تنها 10 درصد از ظرفیت اشتغال واحدهای صنعتی دشتستان مورد استفاده قرار گرفته و 90 درصد فرصت‌های شغلی دشتستان در حوزه شهرک صنعتی راکد است.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: در شهرک صنعتی دشتستان باید یک‌هزار و 500 نفر اشتغال داشته باشند، ولی این میزان در شرایط کنونی نزدیک به 150 نفر است.

رئیس فراکسیون نخل و خرمای مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر شاهد وضعیت بحرانی صنایع در شهرستان دشتستان هستیم و انتظار می‌رود بانک‌ها تعامل بهتری با صنعتگران و تولید‌کنندگان داشته باشند.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: استاندار بوشهر با دلسوزی برای رفع مشکلات صنایع پیگیری می‌کند و انتظار داریم مدیران عامل بانک‌ها و سرپرستان استانی بانک‌ها نیز تعامل بیشتری با صنایع استان داشته باشند.

پرداخت 365 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: سفر به استان بوشهر و شهرستان دشتستان به منظور بازدید از واحدهای صنعتی در استان و شناخت مشکلات این حوزه انجام شده و امروز بخش عظیمی از صنایع دشتستان را بازدید کردیم.

صالحی‌نیا از پرداخت 365 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در کشور خبر داد و گفت: از این میزان تسهیلات بانکی که در سال گذشته پرداخت شده، بیش از 103 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت تخصیص یافته و برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی صرف شده است.

وی بیان کرد: افزایش میزان تسهیلات به بخش صنعت امر مهم و ارزشمندی است و امیدوار هستیم در سال جاری میزان پرداخت تسهیلات بخش صنعت در سطح کشور افزایش یابد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: زمینه‌سازی برای صادرات یکی از رویکردهای اساسی است که به آن توجه داشته‌ایم و پرداخت تسهیلات دارای اولویت به کالاهای صادراتی از اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

http://8pic.ir/images/22pnakippxclq4sg5d85.jpg

حمایت از صادرات تولیدات داخلی با هدف رونق اقتصادی

صالحی‌نیا در ارتباط با مشکلات یکی از صنعت‌گران دشتستان، خاطرنشان کرد: ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی ثبت سفارش دارای معافیت از حقوق و عوارض گمرکی هستند و هیچ مشکلی در مسیر واردات کالاها نباید وجود داشته باشد.

وی افزود: از منابع درآمدی هدفمندی یارانه‌ها بخش صنعت می‌تواند از اعتبار دو هزار میلیارد تومانی برخوردار باشد که تاکنون 200 میلیارد تومان آن تحقق یافته و بر اساس شاخص‌ها میان استان‌های مختلف توزیع خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این منابع طی سال‌های آتی و حتی سال جاری می‌تواند افزایش یابد و در صورت دریافت اعتبارات جدید بر اساس شاخص‌ها و نیازمندی‌ها به توزیع اعتبارات میان استان‌ها اقدام خواهیم کرد.

صالحی‌نیا عنوان کرد: مسائل و مشکلات صنایع دشتستان را یادداشت و جمع‌بندی کرده‌ایم و طی سه هفته آینده در جلسه‌ای که در مرکز با نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت روند پیگیری‌ها را تشریح می‌کنیم.

وجود 100 واحد صنعتی فعال در دشتستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهارداشت: شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی و صنعت‌گران بوشهری از اولویت‌هایی است که به آن توجه داشته‌ایم و به محدودیت‌ها و مشکلات صنعت در استان بوشهر اشراف اطلاعاتی داریم.

حسینی محمدی بیان داشت: در شهرستان دشتستان 164 واحد صنعتی وجود دارد که بیش از 100 واحد آن فعال هستند و تولید و اشتغال در آنها جریان دارد.

وی در ارتباط با شهرک صنعتی دشتستان نیز عنوان کرد: قریب به 40 درصد صنایع موجود در شهرستان دشتستان در شهرک صنعتی مجاور مرکز شهرستان استقرار دارند.

این مسئول اذعان داشت: برنامه‌ریزی و تلاش برای شروع مجدد فعالیت‌ واحدهای صنعتی راکد در سطح استان و شهرستان دشتستان از موضوعاتی است که با جدیت به آن توجه داریم و مرتبا پیگیر این موضوع هستیم.

حسینی محمدی ابراز داشت: شناسایی منابع زیرزمینی با همکاری سازمان زمین‌شناسی از اقداماتی است که در این زمینه در دستور کار داریم و مقدمات این امر فراهم شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد : صنعت آجرسازی از صنایعی است که شهرستان دشتستان ظرفیت آن را دارا است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد این صنعت در دشتستان باشیم.

http://8pic.ir/images/5co5n6g1dndzhq5514p7.jpg

http://8pic.ir/images/22pnakippxclq4sg5d85.jpg

http://8pic.ir/images/j6n473vyvypawdsgbgvh.jpg

http://8pic.ir/images/7nb2bpygnpvk0rwr5hok.jpg

http://8pic.ir/images/fr0rbtwkdsy1dzsidtiu.jpg

http://8pic.ir/images/hz5oba2ynram8h23s8fp.jpg

http://8pic.ir/images/sgya2xvw0v5xmmdx2zvi.jpg

http://8pic.ir/images/d2blh07c7ddnivomne3r.jpg

http://8pic.ir/images/2xoiqtzlm6iw5yhxo5q9.jpg

http://8pic.ir/images/xh1raypk355rb1ow76fl.jpg

http://8pic.ir/images/gifdezenes8lx9ju37yw.jpg

http://8pic.ir/images/6476hjnrrymvo6yfrnxh.jpg

http://8pic.ir/images/bghxxjxhjpxh2kcux86y.jpg

http://8pic.ir/images/h166pwzvt5y3vymb74qz.jpg

http://8pic.ir/images/x8g02n6sqiksg9xzm9w6.jpg

http://8pic.ir/images/eir8uu6cf8lts86xvxgr.jpg

http://8pic.ir/images/xpeum42p7hwc0y5r612b.jpg

http://8pic.ir/images/d4q4x6jv6o5720zaqt72.jpg

http://8pic.ir/images/e47idkmglhbke9gfk56o.jpg

http://8pic.ir/images/ekzclwxgw0m82lvhfmis.jpg

/

 

یادداشت 

ک.آریاپور
شنبه, 07 آذر 1394
+1 پاسخ
ضمن تشکر از دلسوزیهای جناب آقای حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد متاسفانه اراده چندانی در استان جهت توسعه و ترقی دشتستان به چشم نمیخورد هر چند دشتستان از جهات مختلف دارای پتانسیلهای بالقوه میباشد میطلبد این مهم از طریق مسئولان ارشد شهرستانی و ذی نفوذان دشتستانی بجد و دلسوزانه مورد پیگیری قرار گیرد تا به یاری خداوند شاهد پویایی و شکوفایی توانمندیهای دشتستان باشیم
 

نظرات بینندگان